NOVINKA!
Zabezpečujeme rozvoz kytíc a smútočných vencov!
Vinaora Nivo Slider

Top 10 najobľúbenejších bytových rastlín

1. Brečtan nemusí rásť len na stenách domov, do ktorých už dobrý čas nikto nevkročil. Je výborný aj do bytu, dobre vypadá a jeho popínavé listy sa dajú skvele využiť ako príjemná živá dekorácia. Naviac je skutočne nenáročný, darí sa mu aj v tieni a to často aj v prípade, že ho zabudnete polievať.

2. Fikus, nenáročná a prispôsobivá rastlina. Existujú jej tisíce rôznych druhov. Má rád presne to, čo je snáď v každej domácnosti - svetlo a teplo.

3. Kaktus je obľúbený a zvlášť nenáročný, ale nezabudnite na neho úplne, občas si vodu predsa len zaslúži. Na jar a na jeseň mu ju kľudne doprajte raz týždenne, v lete zvládne v pohode aj niekoľkotýždňový pôst, keďže v tomto období jeho rast stagnuje.

4. Palmy sú stálice domácností, ktoré pripomínajú južné slniečko, more a teplo. Týchto nenáročných rastlín je tiež nespočetne veľa druhov, obľúbená je aj horská palma chamaedorea, ktorá má rada radšej polotieň ako priame slnko.

5. Dracénia, rastlina s tmavozelenými, dlhými a úzkymi listami. Tejto rastlina zo spodnej časti odumierajú listy a na vrchu sa tvoria nové, takto rastia a tvorí drevitý kmeň. Ak vám rastlina a jej listy pripadajú staré, nevyhadzujte ju a dajte jej šancu skrátením kmeňa. Ten sa potom v mieste rezu rozvetví.

6. Juka pripomína skôr malý stromček s typicky palmovitou šticou z dlhých listov. Pochádza z polopúští Strednej Ameriky, preto jej stačí slnečné a vzdušné miesto, v lete ju môžete dať na balkón alebo do záhrady.

7. Orchidea - všetkými farbami hýriaca kráľovná, ktorá takmer neustále kvitne. Najväčším nepriateľom je veľké množstvo vody, preto ju polievajte s mierou, prebytočnú vodu vždy vylejte. Je to jednoduché a kvetiny sa vám odvďačia dobrou náladou, ktorá bude z vášho domova sálať.

8. Fialka je obľúbená vďaka svojej nenáročnosti a skromnej kráse. Na rozdiel od väčšiny rastlín vyžaduje jasné svetlo, preto sa jej darí na okenných parapetách. V lete ju ale pre priamym a silným slnkom chráňte. Pri polievaní dávajte pozor aby ste príliš nezamokrili jej typické listy.

9. Svokrin jazyk - Sanseviera je klasika, ktorá prežíva na akejkoľvek chodbe v škole alebo na úradoch. Táto rastlina je tak nenáročná, že je až nezničiteľná. Preto si vlastne vyslúžila svoju nie príliš lychotivú prezývku.

10. Guzmánia osvieži byt červenými kvetmi. Dajte ale pozor na prievan, ten by mohol rastline ublížiť.